Overslaan naar de hoofd content

Robert Devrix – Content Creator

Content maken lijkt van buitenaf soms heel spontaan. Een camera pakken, een video opnemen en online zetten. De werkelijkheid is voor mij heel anders. Achter iedere video, blog of Instagram Reel zit een planning, een lijst met ideeën en vooral veel keuzes.

Dat betekent overigens niet dat mijn planning altijd perfect verloopt. Integendeel. Er zijn weken waarin werk, mijn gezin, Hyrox, CrossFit of andere verplichtingen ervoor zorgen dat ik lang niet alles afkrijg wat ik vooraf had bedacht. Vroeger voelde dat als falen. Tegenwoordig zie ik mijn planning vooral als een kompas. Niet als een verplicht schema dat ik koste wat kost moet volgen, maar als een rode draad die ervoor zorgt dat ik altijd weet waar ik naartoe werk.

Juist die verandering heeft ervoor gezorgd dat content maken weer leuk is geworden.

Robert Devrix bereidt zijn camera setup voor tijdens het opnemen van content voor zijn wekelijkse contentplanning.
Een goede contentworkflow begint met een vaste opnameplanning en een betrouwbare camera setup.

Waarom ik vroeger alles ad hoc deed

Toen ik begon met content maken had ik eigenlijk geen plan. Ik maakte video’s wanneer ik inspiratie had, schreef blogs als ik ergens zin in kreeg en plaatste een Reel zodra ik toevallig iets leuks had opgenomen.

Dat werkte in het begin best aardig. Nieuwe ideeën kwamen vanzelf en omdat alles nieuw was, voelde iedere upload als een overwinning.

Maar naarmate ik serieuzer met content aan de slag ging, ontstond er een probleem.

Ik had tientallen ideeën in mijn hoofd, maar wist nooit waar ik moest beginnen. Soms begon ik aan drie video’s tegelijk, schreef ik halverwege een blog en bedacht ik ondertussen alweer een nieuw onderwerp. Uiteindelijk bleef er veel onafgemaakt liggen.

Ik was druk bezig met content maken, maar eigenlijk maakte ik verrassend weinig af.

Waarom dat uiteindelijk niet werkte

Het grootste probleem van ad hoc werken is dat je iedere dag opnieuw moet bedenken wat je gaat maken.

Dat kost veel meer energie dan de meeste mensen denken.

Je bent continu keuzes aan het maken:

  • Welke video maak ik vandaag?
  • Welke camera gebruik ik?
  • Waar ga ik filmen?
  • Welke blog schrijf ik eerst?
  • Moet ik eerst een Reel maken of een YouTube-video?

 

Al die kleine beslissingen kosten mentale energie voordat je überhaupt bent begonnen.

Daarnaast merkte ik dat mijn website nauwelijks groeide. Ik schreef over allerlei onderwerpen door elkaar heen zonder duidelijke structuur. Daardoor bouwde ik geen sterke contentclusters op en hielpen mijn artikelen elkaar nauwelijks in Google.

Pas toen ik bewust ging plannen, begon alles beter samen te werken.

Robert Devrix vertelt over zijn contentplanning tijdens een bezoek aan CrossFit Bananas.
Mijn contentplanning moet passen tussen werk, sport en mijn gezin.

Mijn huidige contentworkflow

Tegenwoordig werk ik vanuit vaste contentpijlers.

Dat zijn de onderwerpen waar vrijwel al mijn content onder valt. Vanuit die pijlers ontstaan weer nieuwe blogs, YouTube-video’s, Reels en social posts.

Een nieuw product dat ik test levert bijvoorbeeld niet alleen een review op.

Het begint meestal met een YouTube-video waarin ik mijn ervaringen deel. Vervolgens schrijf ik daar een uitgebreide blog over. Daarna haal ik uit die video meerdere korte Reels, TikToks en YouTube Shorts.

Eén onderwerp levert daardoor vaak content op voor meerdere weken.

Dat scheelt enorm veel tijd en zorgt ervoor dat alle platformen elkaar versterken.

Hoe ik blogs, Reels en YouTube combineer

Een groot verschil met vroeger is dat ik tegenwoordig vrijwel nooit meer losse content maak.

Alles begint met één hoofdonderwerp.

Stel dat ik de Sigma 18-50mm f/2.8 test.

Dan ziet mijn workflow er ongeveer zo uit:

  • YouTube review
  • Uitgebreide blog
  • Instagram Reel met eerste indruk
  • TikTok met praktische tips
  • YouTube Short met de belangrijkste specificaties
  • Instagram Stories achter de schermen
  • Pinterest Pins naar de blog

Hetzelfde doe ik bijvoorbeeld met mijn Sony A6700.

Zo maak ik niet zes losse stukken content, maar één compleet contentpakket.

Dat voelt veel overzichtelijker en zorgt ervoor dat mijn tijd veel efficiënter wordt gebruikt.

Robert Devrix neemt een vlog op met zijn smartphone als onderdeel van zijn wekelijkse batch content workflow.
Door meerdere video’s achter elkaar op te nemen bespaar ik tijd tijdens drukke weken.

Waarom batchen mij zoveel rust geeft

Een van de grootste veranderingen van het afgelopen jaar is dat ik steeds meer ben gaan batchen.

Dat betekent simpelweg dat ik dezelfde soort werkzaamheden achter elkaar uitvoer.

Ik probeer bijvoorbeeld meerdere video’s op één dag op te nemen. Op een andere dag schrijf ik blogs. Vervolgens plan ik een moment waarop ik alleen bezig ben met editen of thumbnails maken.

Daardoor hoef ik veel minder vaak te schakelen tussen verschillende taken.

Ik merk dat ik daardoor niet alleen sneller werk, maar ook creatiever ben. Mijn hoofd blijft langer in dezelfde “modus” en dat levert uiteindelijk betere content op.

Batchen voelt voor mij alsof ik eerst alle ingrediënten klaarleg voordat ik ga koken. Zodra alles klaarstaat, gaat het maken zelf ineens veel makkelijker.

Mijn planning voor een gemiddelde week

Hoewel geen enkele week hetzelfde is, probeer ik ongeveer deze structuur aan te houden.

Maandag

  • Contentplanning maken
  • Blog schrijven
  • Hyrox
  • Fitnesscontent opnemen

 

Dinsdag

  • Productfoto’s maken
  • Blog publiceren
  • Reels monteren

 

Woensdag

  • YouTube-video opnemen
  • Website bijwerken
  • Affiliate links controleren

 

Donderdag

  • Tweede blog schrijven
  • CrossFit
  • Fitnesscontent opnemen

 

Vrijdag

  • YouTube-video editen
  • Shorts maken
  • Social media inplannen

 

Weekend

  • Producten testen
  • B-roll filmen
  • Inspiratie verzamelen
  • Tijd met mijn gezin

 

Maar eerlijk is eerlijk: deze planning haal ik lang niet altijd. Soms zelfs redelijk vaak niet. Werk, mijn gezin, onverwachte afspraken of simpelweg tijdgebrek gooien regelmatig roet in het eten. Waar ik vroeger gefrustreerd raakte als ik achterliep, kijk ik daar nu heel anders naar.

Voor mij is deze planning geen keiharde verplichting, maar een houvast. Een rode draad die ervoor zorgt dat ik altijd weet wat de volgende stap is. Ook als een week compleet anders loopt dan gepland, kan ik de draad weer oppakken zonder helemaal opnieuw te hoeven beginnen.

Juist dat geeft rust.

Minder stress, meer creëren

De grootste winst van plannen zit voor mij niet in het feit dat ik meer content maak.

De echte winst is dat ik minder hoef na te denken over wat ik moet doen.

Daardoor houd ik meer energie over voor het creatieve gedeelte. En uiteindelijk is dát precies waarom ik ooit ben begonnen met content maken.

Mijn planning hoeft niet perfect te zijn.

Zolang ik maar blijf bewegen in de juiste richting.

En juist daarom blijft die planning, ook als ik hem niet volledig haal, iedere week opnieuw mijn belangrijkste hulpmiddel.


Conclusie

Content maken hoeft niet chaotisch te zijn. Door vooruit te plannen, content slim te combineren en in batches te werken, heb ik veel meer rust gevonden in mijn workflow. Dat betekent niet dat iedere week volgens plan verloopt, want de praktijk is vaak weerbarstig. Toch geeft een goede planning mij richting en overzicht, ook wanneer ik onderweg moet bijsturen.

Zie een contentplanning daarom niet als een strakke agenda die je altijd moet afvinken, maar als een hulpmiddel dat je helpt om consistent te blijven. Juist die manier van denken heeft ervoor gezorgd dat ik met meer plezier content maak én mijn website en social kanalen gestaag zie groeien.

Veelgestelde vragen

Moet je iedere dag content maken?

Nee. Consistentie is belangrijker dan frequentie. Eén goede video per week is waardevoller dan zeven haastige uploads.

Hoe ver plan jij vooruit?

Meestal één tot twee weken. Dat geeft genoeg structuur zonder dat mijn planning te star wordt.

Gebruik je speciale software voor je planning?

Ik werk vooral met een overzichtelijke contentkalender waarin blogs, video’s en social posts samenkomen. Zo houd ik overzicht over alle platformen.

Is batchen geschikt voor beginners?

Absoluut. Juist wanneer je weinig tijd hebt, kun je veel winst behalen door vergelijkbare taken achter elkaar uit te voeren.

Welke camera gebruik je voor mijn content?

Momenteel film ik het grootste deel van mijn content met de Sony A6700.

Bouw je creatorworkflow verder uit

In de kennisbank voor content creators vind je meer praktische uitleg over planning, gear, social media en het efficiënt produceren van content.